AKTUALITY

Během října a listopadu jsme měli tu možnost nechat vyfotit celou školu od naší milé maminky, profesionální fotografky Ivy Svobodové. Děkujeme za velké indiánské dobrodružství, které si užili nejen děti, ale i učitelé :-). Fotky jsou nádherné a už se těšíme, jak nám nazdobí prostory školy!

V pátek 2. listopadu jsme pro 4. - 6. třídu uspořádali zajímavý seminář na téma "Jak předcházet nebezpečným situacím - ukázky Krav Maga". Do školy za námi přišel roudnický strážník Miroslav Fiala, který zároveň působí jako instruktor Krav Magy. S dětmi si povídal o nejčastějších nebezpečích, která je mohou potkat:

Stromy svobody

26.10.2018

Od pátku 26. října zdobí naší školní zahradu STROM SVOBODY 2018. K oslavě 100 let republiky děti vysadily mladou lípu. Každá třída jí ozdobila přáníčkem pro naší republiku do dalších let a společně jsme si zazpívali českou hymnu.

Letos jsme Halloween oslavili hned dvakrát! Je nás už hodně a proto jsme přespávání rozdělili na dva dny. První den spaly ve škole děti z 1.-3. třídy, druhý den děti starší. Přišla spousta masek a některé byly opravdu strašidelné. Nejdříve jsme začali tvořivými aktivitami. Malé děti vyráběly čarodějnice z obalu na vajíčka. Poté následovala stezka...

Na tuto sobotu svolal "GREEN TEAM" rodiče, abychom mohli společně připravit školní zahradu na přezimování. Děkujeme všem, co přišli s hráběmi, lopatami a dalším náčiním. Podařilo se nám krásně urovnat terén, shrabat listí, zasít trávu a za odměnu si po práci opéct buřty. Bylo to moc fajn dopoledne! A děkujeme manželům Hasníkovým za péči o zahradu a...

ZŠ Smart klade velký důraz na ekologii a ekologické chování a smýšlení dětí. Proto jsme se koncem roku zapojili do projektu ENVIRO 2018, který vyhlásila společnost MONDI a.s.

Čekají nás 2 dny volna a v pátek budeme slavit státní svátek - 28. září, Den české státnosti. Proto jsme na škole slavnostně vyvěsili státní vlajku a spolu s dětmi si zazpívali českou hymnu. Moc hezké!

Dnes jsme spolu se 4. a 5. A zavítali na naše oblíbené vzdělávací místo - do History parku v Ledčicích. Počasí nám přálo a tak naše archeologická exkurze byla opravdu úspěšná. Čtvrťáci si vyzkoušeli odhalování pravěkých hrobů a tvorbu keramiky. Páťáci zase pronikli do tajů terénní archeologie s detektorem kovů. Věříme, že jim získané zážitky...

5. ročník Dětského divadelního festivalu se konal 21. - 23. září 2018. Pro děti byla připravena spousta krásných představení, ale i workshopů s hereckou či divadelní tematikou. Akce se konala na Zámku v Roudnici nad Labem a všichni, kdo se letos zúčastnili si program moc užili!