STRAVOVÁNÍ

OBĚDY

Od 1. 9. 2015 jsou všechny děti ve škole SMART zařazeny do stravovacího programu finančně podporovaného MŠMT, do kterého je zapojena i naše jídelna Scolarest. Děti tedy mohou v jídelně dostat oběd za dotovanou cenu 24,- Kč, ve které je v některých dnech zahrnuta i menší svačina na odpoledne (sladké pečivo, ovoce, ....).

Obědy jsou dětem vydávány na základě čipu, který dostanete u provozní vedoucí přímo v hlavní jídelně. Čip stojí 110,- Kč a při jeho ztrátě si dítě musí pořídit jiný. Vzhledem k tomu, že se děti po obědě vracejí vždy do školy, je možné nechávat si čip na dohodnutém místě ve škole. Čip je potřeba vždy "dobít" penězi, nejjednodušeji to jde převodem peněz na účet jídelny, možná je také platba hotově přímo v jídelně. Dětem by na měsíční obědy mělo stačit 500,- Kč. Na konci roku je možné požádat o vrácení nevyčerpané částky.

SVAČINY

Od září plně rozjíždíme nový systém SMART svačinek. K odběru svačin (dopolední / odpolední) musíte dítě přihlásit osobně, ve školní jídelně. Součástí je 250,- poplatek za 2 svačinové boxy, ve kterých děti budou svačinu dostávat. V případě, že později své dítě ze svačin odhlásíte, bude vám poplatek vrácen zpět na školní fond. Boxy se neodnáší domu, ale po snědení svačiny je děti vrací zpět hospodářce!!

Chceme, aby naše SMART svačinky představovaly vyváženou a pestrou stravu, proto úzce spolupracujeme s jídelnou. Navýšili jsme obsah celozrnného pečiva, luštěnin, ovoce a zeleniny. Věříme, že budou dětem chutnat.

V případě nepřítomnosti dítěte, odhlašujte svačiny do 8:00 hod přímo v jídelně!!!

Cena za 2x svačina / den je 30,- Kč a částky jsou strhávány z obědového fondu.

Tato částka se bude hradit v jídelně spolu s obědy. ​ Prosíme tedy, aby jste dohlíželi na to, zda má Vaše dítě dobitý čip. Každý den se z Vašeho účtu strhne i 30,­- Kč za dopolední i odpolední svačinku. Odpolední svačinu si děti budou moci brát i domu - z důvodu zachování logistiky svačin bez boxu.

Odběr svačin můžete přihlásit nebo zrušit kdykoliv během roku v jídelně.

PITNÝ REŽIM

Zajistíme každý den přímo ve třídě - děti budou mít k dispozici vždy džbán s vodou a se šťávou, v zimních měsících s vodou a čajem.