Přihlášky na SŠ - 2022/2023

Kariérní poradce: Mgr. Jiří Křiček

• Kontakt: jiri.kricek@skola-smart.cz / Edookit zpráva
  • Konzultace pro žáky: v průběhu školy, kdykoliv po domluvě
  • Konzultace pro rodiče: kdykoliv po domluvě

TERMÍNY PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK 2022/2023

Info k TALENTOVÝM zkouškám na umělecké SŠ:

1. https://infoabsolvent.cz/Rady/Clanek/7-0-03
  2. Poslání přihlášek do 30. 11. 2022
  3. Děti mohou podat 2 přihlášky na 2 různé školy nebo na dva různé obory na stejné umělecké škole s talentovou zkouškou.
Pokud neuspějí, budou mít ještě možnost podat následně 2 přihlášky na SŠ do konce února.

Editovatelná přihláška je ke stažení níže nebo jí žáci dostanou ve škole.
Po vyplnění základních údajů žáka ji prosím přineste do školy k potvrzení a k doplnění známek na vysvědčení.

Info k PŘIJÍMACÍM zkouškám na SŠ:

• web Infoabsolvent - detailní informace a rady pro uchazeče a rodiče
  • Poslání přihlášek do 1. 3. 2023
  • Děti mohou podat 2 přihlášky na 2 různé SŠ nebo na dva různé obory na stejné SŠ.

Editovatelná přihláška je ke stažení níže nebo jí žáci dostanou ve škole.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

• na přihlášku je nutno uvést adresu vybrané SŠ, kód a název oboru - zjistí se na webu školy
  • přihlášky se na SŠ odevzdávají osobně (na podatelnu) nebo doporučeně poštou do výše uvedeného termínu
  • součást přihlášky: diplomy z krajských a okresních soutěží a olympiád / u žáků se SVP také doporučení z PPP a SPC poradny / potvrzení o povinné lékařské prohlídce
  • v prvním stanoveném termínu skládá žák zkoušku na škole, kterou v přihlášce uvedl jako první
  • do celkového hodnocení se započítává lepší výsledek testů
  • v přijímacím řízení hodnotí ředitel školy: známky na vysvědčení (8. a 9. ročník) / výsledky jednotné přijímací zkoušky / úspěchy v soutěžích a na olympiádách
  • ZÁPISOVÝ LÍSTEK - vydává ZŠ, rodič zašle do vybrané SŠ, nejpozději do 10ti pracovních dnů od vydání rozhodnutí o přijetí žáka na danou SŠ
  • v případě NEPŘIJETÍ - do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí o nepřijetí mohou zákonní zástupci žáka podat k rukám ředitele SŠ odvolání proti nepřijetí nebude-li odvolání úspěšné (nebo ho uchazeč nepodal ), žák se může informovat na 2. kolo přijímacího řízení na stránkách krajských úřadů a může se informovat i u ředitelů SŠ na možnost přijetí na uvolněná místa po uchazečích, kteří nedoručili zápisový lístek.

NAŠE a DALŠÍ AKCE NA PODPORU VÝBĚRU SŠ

V průběhu celého 9. ročníku probíhá intenzivní příprava na přijímací zkoušky na SŠ v hodinách ČJ a MAT.

Kompetence k úspěšnému zvládnutí testu si žáci osvojují také v hodinách OSV.

ZAJÍMAVÉ ODKAZY