AKTUALITY

Ve středu, 29. ledna 2020 k nám přijede Tomki Němec, bývalý osobní fotograf Václava Havla. Šesťáci a sedmáci tak budou mít úžasnou příležitost, dozvědět se něco o zákulisí kolem roku 1989. Uslyší spoustu zajímavostí ze života a práce Václava Havla, budou se moci ptát na to, jaké to je, stínovat prezidenta a být schopen na fotografii zachytit...

Letos jsme poprvé rozdělili vánoční představení do dvou dnů. První vystoupení měly menší děti z 1. - 3. třídy, 17. prosinec 2019. Jednotlivé třídy zahrály hru o narození Ježíška, zazpívaly písničky a předvedly perfektní herecké výkony, hodné divadelních profíků. Téměř 160 rodičů, prarodičů a dalších přátel školy bylo dojato a potlesk byl po zásluze...

Žáci 6. a 7. třídy se ve středu 20. listopadu účastnili Litoměřické debatní ligy, která se konala na Gymnáziu Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Jakožto nejmladší tým se po dlouhém debatování na nejrůznější témata umístili na úžasném 6. místě (z 9ti týmů). Gratulujeme všem žákům, kteří trávili spoustu času přípravou a podali skvělý výkon!

Laskavec 2019

13.11.2019

I letos se naše škola připojila ke Světovému dni laskavosti - Laskavec 2019. Každá třída si připravila aktivitu, kterou projevila laskavý skutek vůči svému okolí - návštěva zvířecího útulku, návštěva Domova důchodců, výlet do lesa spojený se sběrem dřeva pro Lesní školku, sběr odpadků v okolí školy a sběr krmiva pro divokou zvěř.

Dnes bude ve škole probíhat volba 5ti školních ombudsmanů. Ti budou mít na starost pomoc ostatním dětem v jakýchkoliv situacích, se kterými si samy nebudou vědět rady. Pomohou s konflikty, podpoří děti při řešení problémů, budou oporou všem, kdo si přijde pro pomoc.

V letošním školním roce 2019/2020 jsme otevřeli další třídu, tzn. do školy nastoupilo dalších 15 dětí. Z tohoto důvodu jsme rozdělili družinu do 3 skupin (1.a 3. třída / 2. a 4. třída / 5. - 7. třída). Pro starší děti jsme chtěli vytvořit relaxační prostor - zónu, kde budou moci odpočívat, doplňovat si nedokončené učivo, diskutovat, připravovat se...

Naše škola se letos poprvé zúčastnila projektu EDISON, kdy jsme měli možnost po dobu jednoho týdne hostit 2 zahraniční vysokoškolské studentky - z Maroka a Gruzie - které se aktivně zapojily do výuky a zároveň představily našim studentům svojí zemi, kulturu, zvyky a tradice. Projekt byl zajímavý nejen díky multikulturnímu obohacení nás všech, ale...