AKTUALITY

Srdečně zveme všechny rodiče, prarodiče, přátele a příznivce základní školy SMART na společenský večer, který se koná v sobotu, 7. dubna 2018 ve 20 hodin, ve velkém sále Kulturního domu ŘÍP, Roudnice nad Labem. Během večera vystoupí speciální host Czech Philharmonic Jazz Band, špičkový ansámbl, složený z hudebníků České filharmonie.

Laskavec 2017

19.01.2018

13. listopad je Světovým dnem laskavosti. I naše škola se zapojila do projektu JSEM LASKAVEC 2017 a spolu s dětmi jsme připravili 5 laskavých projektů: 1) jídlo pro zvířátka, 2) sbírka dětského oblečení, 3) úklid okolí školy, 4) zábavný program pro Domov důchodců v Roudnici nad Labem, 5) individuální nápady.

Milí rodiče, odjezd na lyžařský výcvik je naplánován na sobotu 13. 1. v 10:44 hodin z vlakového nádraží v Hoštce. Zavazadla, včetně lyží, prosíme přivezte k vlaku. Sraz nejpozději v 10:30. / Návrat v sobotu 20. 1. v 17:11 do Hoštky.

V pátek 12. 1. 2018 začíná 1. kolo volby prezidenta. Tento okamžik vnímáme jako velmi důležitý. Chceme, aby i naše děti v budoucnu přistupovaly k volbám zodpovědně - aby je vnímaly jako významný okamžik a možnost, jak ovlivňovat svět kolem sebe.

Milí rodiče, zveme vás na další zajímavou přednášku, která se koná ve čtvrtek, 25. ledna 2018 od 17 hod v ZŠ Smart. Povídat si budeme o čtení a metodách jak čtenářskou gramotnost u dětí rozvíjet. Dozvíme se spoustu tipů a doporučení. Přednášku povede Jana Codlová ze společnosti SCIO, která je garantem projektu Čtenářská gramotnost. Více informací...

PF 2018

22.12.2017

Milí rodiče, děti a kamarádi. Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší v novém roce 2018! Ve škole se opět potkáme ve čtvrtek, 4. ledna. Družina bude otevřena již od středy, 3. ledna. Těšíme se na vás!

Poslední školní den před Vánocemi si děti mohly vybrat a přihlásit se do dalšího projektového bloku, který začne 5. ledna 2018. Vybíraly ze 4 možností: Malá technická univerzita, Ekoškola, Anglický projekt (písničky, atd.), Čtenářský klub. Více informací o jednotlivých projektech naleznete zde.

Podívejte se, jak pracuje 4. a 5. třída o hodinách mediální a digitální výchovy. Z vlastivědy si děti půjčily aktuálně probírané téma Egypt a doba Rudolfa II. a společně připravily magazín. Každý si mohl vybrat téma, které ho osobně zajímá. K němu pak vyhledal zajímavé informace, našel doprovodný obrázek a napsal svůj článek.

SMART Café je projektem žáků ZŠ Smart (Roudnice nad Labem), který připravovali během projektové výuky od září do prosince 2017. Na celé akci pracuje 15 dětí, z 3. až 5. třídy. Po dobu 8 týdnů (1,5hod / týdně) se děti seznamovaly se vším, co obnáší projektová příprava vlastního podnikatelského záměru - definice business plánu, porovnání konkurence,...