AKTUALITY

V sobotu 5. června pořádala ZŠ Smart v rámci akce MAHONYHO ÚSMĚV 2021 charitativní běh pro Adélku, která trpí hypoplazií mozečku. Záměrem akce bylo propojit sportovní aktivity se společným setkáním rodičů, žáků a přátel školy, připomenout pravidla bezpečného pohybu osob na silnicích a zároveň vybrat pomocí startovného a dobrovolných příspěvků...

Již po několikáté jsme měli možnost si s dětmi nejen zahrát únikovou hru FakceSCAPE, ale jim velmi zajímavou formou znovu vysvětlit, co to jsou dezinformace, fake news, hoaxy a mnoho dalšího, co je v mediálním světě čeká.

V průběhu měsíce března (MĚSÍC KNIHY) jsme pro prvostupňové děti připravili další aktivitu na podporu čtenářské gramotnosti - společné audiostředy aneb večerní online poslech vybrané pohádky. Vždy v 19:00hod se zájemci o poslech připojí do týmu a po krátkém úvodu se všichni na 30minut zaposloucháme do mluveného slova.

Rádi bychom využili březen, který je MĚSÍCEM KNIHY, k podpoře čtenářské gramotnosti dětí a také k významnějšímu doplnění školní knihovny. Ta by měla ideálně lákat svou nabídkou školáky k půjčování knih a pravidelnému čtení. Aby nových knih bylo co nejvíce a jejich nabídka odpovídala zájmu velkých i malých dětí, připravili jsme akci s názvem ADOPTUJ...

Díky schválenému projektu Vzdělávacího fondu Heureka, můžeme s našimi žáky připravit řadu projektů na podporu čtenářské gramotnosti. Vzhledem k aktuální situaci, nemůžeme bohužel vzdělávací aktivity pořádat s dětmi společně, ve škole. Proto jsme se rozhodli, upravit jejich formu a zkusit je přesunout do online prostředí a zapojit tak nejen naše...

Příští týden nás čekají prázdniny. Možná nebude možnost cestovat dál od domova, ale i tak stále máme spoustu možností, jak se hýbat, chodit do přírody, plnit různé dobrodružné výzvy a úkoly. Tady je pár našich školních typů, které máme aktuálně pro děti připravené! Můžete se inspirovat!

Příští týden nás čekají jarní prázdniny. Připravili jsme pro vás další stezku v přírodě, která bude tentokrát zaměřena na procvičování anglického jazyka. Čeká vás spousta zábavných úkolů a nová i známá slovíčka. Instrukce naleznete níže: