AKTUALITY

Milé děti, spolu se žáky druhého stupně jsme pro vás načetli vánoční pohádky, kterými bychom vám chtěli zpříjemnit čekání na Štědrý den. Každý pracovní den si můžete poslechnout jeden andělský příběh.

Letos jsme se již počtvrté účastnili naší oblíbené roudnické akce - Zažít Roudnici Jinak Vol. 2021. Náš stánek se proměnil ve SMART Café, kde děti naší školy prodávaly za dobrovolné částky nejrůznější napečené dobroty (sušenky, koláče, buchty) a teplé nápoje.

EDUzín dnes natáčí v Roudnici nad Labem. V tamní základní škole funguje program Buddies, který loni vyhrál cenu EDUína. Prvňáčci získají svého buddyho, který jim potom pomáhá během celého školního roku.

12.500,- Kč pro ZŠ Moravská Nová Ves - Koncem minulého školního roku jsme i my chtěli přispět na pomoc v oblastech postižených ničivým tornádem. V rámci naší školní sbírky se nám podařilo vybrat krásných 12.500,- Kč, které byly začátkem září přeposlány na transparentní účet ZŠ Moravská Nová Ves.

V sobotu 5. června pořádala ZŠ Smart v rámci akce MAHONYHO ÚSMĚV 2021 charitativní běh pro Adélku, která trpí hypoplazií mozečku. Záměrem akce bylo propojit sportovní aktivity se společným setkáním rodičů, žáků a přátel školy, připomenout pravidla bezpečného pohybu osob na silnicích a zároveň vybrat pomocí startovného a dobrovolných příspěvků...

Již po několikáté jsme měli možnost si s dětmi nejen zahrát únikovou hru FakceSCAPE, ale jim velmi zajímavou formou znovu vysvětlit, co to jsou dezinformace, fake news, hoaxy a mnoho dalšího, co je v mediálním světě čeká.

V průběhu měsíce března (MĚSÍC KNIHY) jsme pro prvostupňové děti připravili další aktivitu na podporu čtenářské gramotnosti - společné audiostředy aneb večerní online poslech vybrané pohádky. Vždy v 19:00hod se zájemci o poslech připojí do týmu a po krátkém úvodu se všichni na 30minut zaposloucháme do mluveného slova.