Vítězové z Debatiády 2024

20.03.2024

Letos se vybraní sedmáci z naší školy poprvé účastnili soutěže Debatiáda. Díky pečlivé školní přípravě se v souboji s dalšími žáky ZŠ umístili na skvělém prvním a druhém místě! Gratulujeme Aničce a Sofii a Adamovi a Táďovi z vítězných týmů a přejeme hodně štěstí i v nadcházejícím celorepublikovém kole!

O soutěži:

Soutěž je určena žákům druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V debatě proti sobě stojí vždy dva dvoučlenné týmy.

Jejich úkolem je v pravidly řízené debatě nad předem zadaným tématem odhalit podstatný společenský problém a následně se pokusit představit jeho možné řešení. Ten, kterému se pomocí konstruktivní argumentace podaří lépe obhájit svá tvrzení, debatu vyhrává.