ODPOLEDNÍ KROUŽKY

Přihlašovací formulář

na odpolední kroužky ve 2. pololetí naleznete zde. Přihlašování začíná dnes, 26. 1. 2018 v 17:00 hod. Přijímat budeme všechny odpovědi, které budou odeslané až po 17:00 hod.

Děkujeme za pochopení!

Kroužky pro školní rok 2017 / 2018

* * *   nový rozvrh na II. pololetí   * * *

Kroužky se konají od pondělka do čtvrtka a probíhají v odpoledních hodinách v budově školy. Vedeny jsou většinou našimi pedagogy, ve vybraných případech spolupracujeme s externími lektory.

KERAMIKA

V tomto velmi oblíbeném kroužku se děti naučí pracovat s hlínou, tvořit pěkné a netradiční výrobky a seznámí se s modelářskými technikami. Kroužek keramiky nejenže rozvíjí jemnou motoriku a manuální zručnost, ale díky souhře rukou a myšlení dochází ke zlepšení mozkových funkcí a zapojení obou hemisfér.

Kdy: pondělí: 14:00 - 15:00  (1. a 2. třída) / 15:00 - 16:00 (3. - 5. třída)

Lektor: Zdeňka Davidová

Kapacita: max. 10 dětí (ostatní zájemci se budou moci přihlásit na kroužek od 1/2018

Cena za materiál: 1.000,- Kč / dítě / pololetí

HUDEBNÍ NAUKA

Kroužek je určen dětem, které hrají na hudební nástroj a potřebují odpovídající znalosti z hudební nauky. Na základě práce v kroužku by měly zvládnout bez problémů požadavky ZUŠ na ročníkové znalosti z hudební nauky.

Od II. pololetí budou děti rozděleny na 2 skupiny a ty se budou střídat po týdnu!

SBOR

Pěvecký sbor dětí pod vedením zkušeného hudebníka. Mají-li děti o tento kroužek zájem, mohou se přihlásit, avšak lektor bude dělat talentové zkoušky!

Kroužek je vhodný pro děti studující na ZUŠ.

Kdy:

• NAUKA (úterý 14:30 - 15:15)
  • SBOR (úterý 15:15 - 16:15)

Lektor: Ivan Šimáček

JÓGA

Relaxační a zdravotní cvičení pro zdravá záda a pozitivní mysl.

Děti se hravou a veselou formou učí základní pozici, cvičení je doprovázeno básničkami a povídáním o smyslu cvičení.

Kdy: úterý (15:00 - 15:45)

Lektorka: Jana Vobecká

Kapacita: max. 10 dětí

SPORTOVNÍ HRY

Všestranně zaměřený kroužek vedený zkušeným sportovním trenérem, jehož cílem je naučit děti základní pohybové obratnosti, tedy zvládnout kotrmelec, stojku, vyšplhat na laně, správně běhat, atd.

Nebudou chybět ani míčové hry a základy atletických disciplín.

Kroužek bude probíhat v zimě v tělocvičně, v létě na stadionu u kina.

Kdy: středa (15:00 - 16:30)

Lektor: Pavel Folk, Klára Havránková

Kapacita: 40 dětí

KRAV MAGA

Určena pouze pro děti z 1.-2. třídy.

Krav Maga je nejúčinnější systém sebeobrany, který si klade za cíl naučit se bránit všechny, bez ohledu na věk a fyzickou kondici. Pro děti a mladistvé je Krav Maga velice užitečným nástrojem ke zvýšení bezpečnosti. Kroužek je přizpůsoben potřebám dětí, aby byl zábavný a zároveň přínosný.

Kdy: středa (16:00 - 16:50)

Lektor: p. Lebduška

Kapacita: max. 14 dětí

Cena: 2.000,- Kč / dítě / pololetí

Místo: malá tělocvična, Neklanova 1809 (Little Monkeys)

VAŘENÍ

V kroužku se děti naučí připravovat chutné pokrmy studené i teplé kuchyně. Děti se během přípravy jídel seznámí s etiketou stolování, hygienickými zásadami a pravidly zdravé výživy.Všechny dobroty, které děti uvaří, si sní nebo odnesou domů. Kroužek je určen dětem, které vaření baví.

Kdy: čtvrtek (15:00 - 16:30) - 2 skupiny: sudý / lichý týden

Lektor: Vlaďka Stuchlá / Věra Svobodová

Kapacita: max. 8 dětí

Cena za suroviny: 150,- / dítě / pololetí (2x / měsíčně)

Místo: kuchyňka Little Monkeys, Neklanova 1809

KREATIVNÍ ŠITÍ

Určeno pro děti ze 3. - 5. třídy.

Nově otevíráme kroužek Kreativního šití. Pod vedením zkušené švadlenky budou děti pracovat s různými materiály, vyrábět oděvní doplňky i šít. Vyrobí si brož, aplikaci na tričko, naučí se záplatovat díru na kalhotách a mnoho dalšího.

Kdy: čtvrtek (15:15 - 16:30) - pouze každý 1. a 2. týden v měsíci!

Lektor: Pavla Konečná

Kapacita: max. 8 dětí