ODPOLEDNÍ KROUŽKY

Přihlašovací formulář

přihlašování na odpolední kroužky I. pol 2018/2019 je již uzavřeno. V případě potřeby, prosím, kontaktujte Družinu.

Kroužky pro školní rok 2018 / 2019

Kroužky se konají od pondělí do čtvrtka a probíhají v odpoledních hodinách v budově školy. Vedeny jsou většinou našimi pedagogy, ve vybraných případech spolupracujeme s externími lektory.

LOGOPEDIE

Logopedickou péči doporučuje rodičům třídní učitel. Poté dítě dochází pravidelně na kontrolu ke školní logopedce a doma denně trénuje dle zadaných úkolů.

Kdy: PONDĚLÍ 13:30 - 15:00 hod

Lektor: Mgr. Dagmar Bendová

Cena: 300,- / pololetí

KERAMIKA

V tomto velmi oblíbeném kroužku se děti naučí pracovat s hlínou, tvořit pěkné a netradiční výrobky a seznámí se s modelářskými technikami. Kroužek keramiky nejenže rozvíjí jemnou motoriku a manuální zručnost, ale díky souhře rukou a myšlení dochází ke zlepšení mozkových funkcí a zapojení obou hemisfér.

• 1. skupina (1. a 2. třída) - STŘEDA 14:00 - 15:00
  • 2. skupina (3. - 6. třída) - STŘEDA 15:00 - 16:00
  • 3. skupina - ÚTERÝ - 14:45 - 15:45

Lektor: Zdeňka Davidová

Cena za materiál: 1.000,- Kč / dítě / pololetí

HUDEBNÍ NAUKA

Kroužek je určen dětem, které hrají na hudební nástroj a potřebují odpovídající znalosti z hudební nauky. Na základě práce v kroužku by měly zvládnout bez problémů požadavky ZUŠ na ročníkové znalosti z hudební nauky.

Děti budou rozděleny do 3 skupin!

• 1. skupina (1. a 2. třída) - ÚTERÝ 14:00 - 14:45
  • 2. skupina (3. a 4. třída) - PONDĚLÍ 14:45 - 15:30
  • 3. skupina (5. a 6. třída) - ÚTERÝ 14:45 - 15:30

Lektor: Ivan Šimáček

SBOR

Pěvecký sbor dětí pod vedením zkušeného hudebníka. Mají-li děti o tento kroužek zájem, mohou se přihlásit, avšak lektor bude dělat talentové zkoušky!

Kroužek je vhodný pro děti studující na ZUŠ.

Kdy: PONDĚLÍ 15:30 - 17:00

Lektor: Ivan Šimáček

JÓGA

Relaxační a zdravotní cvičení pro zdravá záda a pozitivní mysl.

Děti se hravou a veselou formou učí základní pozici, cvičení je doprovázeno básničkami a povídáním o smyslu cvičení.

Kdy: ÚTERÝ 15:00 - 16:00 hod

Lektorka: Jana Vobecká

SPORTOVKY

Určena pouze pro děti z 1. - 3. třídy.

Všestranně zaměřený kroužek vedený zkušeným sportovním trenérem, jehož cílem je naučit děti základní pohybové obratnosti, tedy zvládnout kotrmelec, stojku, vyšplhat na laně, správně běhat, atd.

Nebudou chybět ani míčové hry a základy atletických disciplín.

Kdy: PONDĚLÍ 15:00 - 16:00

Lektor: Pavel Folk

Kapacita: 12 dětí

SPORTOVKY / MÍČOVÉ HRY

Určena pouze pro děti ze 4. - 6. třídy.

Všestranně zaměřený kroužek vedený zkušeným sportovním trenérem. Hlavním cílem je, představit dětem nejrůznější míčové hry, seznámit je s pravidly a naučit je základy jednotlivých sportů. Zahrajeme si volejbal, házenou, basketball, vybíjenou a další.

Kdy: PONDĚLÍ 16:00 - 17:00

Lektor: Pavel Folk

Kapacita: 12 dětí

KRAV MAGA

Určena pouze pro děti z 1. - 3. třídy.

Krav Maga je nejúčinnější systém sebeobrany, který si klade za cíl naučit se bránit všechny, bez ohledu na věk a fyzickou kondici. Pro děti a mladistvé je Krav Maga velice užitečným nástrojem ke zvýšení bezpečnosti. Kroužek je přizpůsoben potřebám dětí, aby byl zábavný a zároveň přínosný.

Kdy: STŘEDA 16:00 - 16:50 hod

Lektor: Vojtěch Lebduška

Kapacita: max. 14 dětí

Cena: 2.000,- Kč / dítě / I. pololetí a 2.500,- Kč / dítě / II. pololetí (je více hodin)

Místo: malá tělocvična, Neklanova 1809 (Little Monkeys)

KREATIVNÍ ŠITÍ

Určeno pro děti ze 4. - 6. třídy.

V kroužku se budou děti učit základní ruční stehy, z filcu si vyrobí ozdoby nejen do vlasů, a naučí se obsluhovat šicí stroj. Na něm si ušijí stahovací batoh a nákrčník. Vyrábět budou i další dekorace a ozdůbky pro různé příležitosti. Veškerý materiál je v ceně kroužku. Pomůcky dětem zapůjčíme.

FOTODOKUMENTACE výrobků 2018

Kdy: ČTVRTEK 14:45 - 16:15

Lektor: Pavla Konečná

Kapacita: max. 8 dětí

Cena za materiál: 1.200,- / dítě / I. pololetí

VAŘENÍ

Určeno pro děti ze 1. - 3. třídy.

V kroužku si děti budou vařit jednoduché zákusky, jednohubky či svačinky. Vyzkouší si studenou kuchyň, vaření a další tvoření. Veškerý materiál je v ceně kroužku.

• I. skupina - ČTVRTEK 13:30 - 15:00
  • II. skupina - ČTVRTEK 15:30 - 17:00

Lektor: Vlaďka Stuchlá (I. skupina), Jana Vavrová (II. skupina)

Kapacita: max. 8 dětí

Cena za materiál: 300,- / dítě / I. pololetí

PROGRAMOVÁNÍ

Určeno pro děti ze 2. a 3. třídy.

Kdy: PÁTEK 13:30 - 14:15

Lektor: Jaroslava Bížová