ŠKOLSKÁ RADA

Školskou radu můžete kontaktovat přímo na emailové adrese skolskarada@skola-smart.cz, emailovou schránku spravuje předseda školské rady Ing. Jiří Puršl.

Za zřizovatele (předseda ŠR): Ing. Jiří Puršl - skolskarada@skola-smart.cz

Za učitele: Mgr. Jana Vobecká - vobeckaj.skolasmart@iskola.cz

Za rodiče: Lucie Stodůlková - stodulkoval.skolasmart@iskola.cz

Při základních, středních a vyšších odborných školách se zřizuje školská rada. Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Funkční období členů školské rady je tři roky.

Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně.

Školská rada (se):

1. vyjadřuje k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,
  2. schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,
  3. schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje jejich změny,
  4. schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách,
  5. podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,
  6. projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok, vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,
  7. projednává inspekční zprávy České školní inspekce,
  8. podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.