Podzimní sázení stromů

20.10.2022

V sobotu 5. listopadu, od 9:00 hod Vás srdečně zveme na komunitní akci "PODZIMNÍ SÁZENÍ STROMŮ - OBNOVA ALEJÍ A REMÍZKŮ".

Projekt "Obnova remízku v rámci environmentální výchovy" vznikl za podpory MONDI Štětí.

Cca 20 stromů společně zasadíme poblíž Budyně nad Ohří, kde v sobotu ráno budou připraveny kolíky, na jejichž místě vykopeme jámy a vysadíme stromy.

Pro všechny účastníky bude připraven oběd formou opékání buřtů, nabídnout si budete moci domácí buchty, pivo, limču i čaj.

!!! POZOR - přihlašování nutné !!!!

Na adresu: adela@farmakrabcice.cz, prosím pošlete:

• počet účastníků,
  • co můžete přinést s sebou (rýč, hrábě, lopatu, ...).

V případě nepříznivého počasí či jiné nenadálé změny budeme přihlášené účastníky včas informovat na kontaktech uvedených v přihlášce.

Těšíme se na viděnou!

PŘEDNÁŠKA V ZŠ SMART:

KRAJINOTVORBA A PÉČE O VYSÁZENÉ STROMY

Součástí projektu je i diskuzní beseda pro žáky 9. třídy, s podřipským zemědělcem a odborníkem na krajinotvorbu Zdeňkem Beranem. Toto setkání proběhlo ve středu, 19. října a žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí, týkajících se ochrany půdy a správného sázení plodin i stromů - co je třeba výsadbě, jak se o stromy následně starat, aby neproschly atd.

Právě tito žáci následně budou sami, za pomoci dospělých, vysazovat pás stromů v okolí Budyně nad Ohří.

Věříme, že tak získají vztah ke konkrétnímu místu v krajině, kterou pomohli zušlechtit a revitalizovat.