Zahraniční EDISONI ve Smartu

26.09.2022

Po delší době jsme se opět mohli připojit k mezinárodnímu projektu EDISON, pořádaném studentskou organizací AIESEC. Týden jsme měli ve škole na návštěvě 3 zahraniční studenty VŠ z Turecka, Gruzie a Srí Lanky.

Velkým přínosem této aktivity byla pro naše žáky možnost komunikovat společně v anglickém jazyce. Zároveň měli studenti připravené zajímavé prezentace o jejich zemi, kultuře, zvycích a tradicích, což se velmi hodilo v takových předmětech jako dějepis, zeměpis či anglické reálie.

Na prvním stupni jsme, kromě prezentací dali studentům možnost přímo s dětmi trénovat různé anglické aktivity - počítání, barvy, zvířata atd. Bylo to velmi zajímavé zpestření výuky pro všechny a naši žáci byli z letošních "Edisonů" nadšeni.