Zahradní slavnost a ukončení školního roku

13.06.2019

Letošní školní rok jsme opět ukončili slavnostně, ale jinak než v předchozích letech. Tentokrát jsme rodiče překvapili vystoupením dětí v netradičních sportovních disciplínách. Celý jeden květnový (projektový) týden děti poctivě trénovaly žonglování s tyčkami, míčky i kruhy. Vyzkoušely si šerm s kordy i boj s tyčemi. Někdo si ještě vybral tanec, jiný zase dal přednost muzikohraní. Každý vynikal v něčem jiném. A objevilo se i pár skutečných talentů!

Všechna představení nadchla snad úplně každého. Bylo vidět, že děti si každé vystoupení užívají a šlo jim to opravdu skvěle. Třešničkou na závěr pak byla bezpochyby perfektně nacvičená sborová skladba Bohemian Rhapsony (Queen), která v podání všech SMART dětí rozezněla školní zahradu a krásně uzavřela další úspěšný školní rok.

Jako každý rok, i letos bylo součástí zahradní slavnosti slavnostní předávání vysvědčení. Je naší milou smarťáckou tradicí, že než dítě dostane své hodnocení, je v krátkosti představeno - učitel několika větami přesně vystihne jeho silné stránky, řekne v čem je dobrý, čím obohacuje kolektiv, proč ho mají spolužáci rádi a co je na něm jedinečné! Každá třída pak společně vyskočí do dalšího školního roku....

Děkujeme všem učitelů, kteří opět připravili nádherný zážitek nám všem.  A jsme rádi, že nová školní zahrada se ukázala jako perfektní místo i pro takhle slavnostní událost!

Projekt Netradiční sportovní disciplíny byl spolufinancován z prostředků MŠMT Šablony II. v rámci šablony Projektový den ve škole.