Workshop pro učitele, koloběžky pro děti

06.04.2018

Dnes, 6. 4. 2018 jsme měli skvělou možnost přivítat ve škole Mgr. Lukáše Šlehofera, zakladatele a učitele experimentální třídy ALT na Gymnáziu Na Zatlance, který pro naše učitele připravil praktický workshop "Moderní přístup k výuce, individualizace vzdělávání a motivace dětí v praxi".

Odnesli jsme si řadu zajímavý rad, tipů a odpovědí na každodenní otázky. Probrali jsme druhy motivace, jak s ní u dětí pracovat, jak jí rozvíjet a v dětech neničit. Vyzkoušeli jsme si metodu volného psaní i metodu INSERT a EUR (Evaluace, Uvědomění si nových věcí, Reflexe naučeného). Diskutovali jsme o důležitosti rozvoje nejen znalostí, ale především dovedností a klíčových kompetencí. Jako vždy to bylo skvělé a těšíme se, že získané znalosti a nápady budeme moci s dětmi brzy rozvíjet i v naší výuce :-).

Workshop pro učitele byl financován Ústeckou komunitní nadací z prostředků Vzdělávacího fondu HEURÉKA. Tímto moc děkujeme za podporu, díky které jsme mohli pana Lukáše Šlehofera do školy pozvat a učitelům tak umožnit individuální školení přesně na míru jejich potřebám.

Abychom se mohli v klidu soustředit na školení, poslali jsme děti na výlet. 4. a 5. třída dojela na koloběžkách pod horu Říp. Menší děti pod Říp došly pěšky a na Štípárně si pak vyzkoušely horolezeckou stěnu a další sportovní aktivity. Cestou zpět jsme využili dnešní akci "Ukliďme Česko" a děti posbíraly odpadky v okolí Řípu.