Volíme prezidenta!

12.01.2018

V pátek 12. 1. 2018 začíná 1. kolo volby prezidenta. Tento okamžik vnímáme jako velmi důležitý. Chceme, aby i naše děti v budoucnu přistupovaly k volbám zodpovědně - aby je vnímaly jako významný okamžik a možnost, jak ovlivňovat svět kolem sebe.

Proto jsme jim v rámci Vlastivědy a Mediální výchovy připravili projekt PREZIDENTSKÉ VOLBY 2018.

Čtvrťáci a páťáci si mezi sebe rozdělili jednotlivé prezidentské kandidáty a o každém připravili krátkou prezentaci.

Pátek 12. ledna začal postupným seznamování všech dětí ve škole s významem voleb: proč je "volit" důležité, jak funguje výběr kandidátů a co následuje po volbách. Poté následovaly jednotlivé prezentace kandidátů. Celý projekt jsme uzavřeli tím, že žáci 2. - 5. třídy dostali volební lístky a sami volili svého kandidáta.

Výsledky školních voleb:

• Michal Horáček (15 hlasů)
  • Miloš Zeman - Jiří Drahoš - Marek Hilšer (á 11 hlasů)