Tříkrálová sbírka 2022

06.01.2022

Tříkrálová sbírka a příchod králů Kašpara + Melichara a Baltazara je v ČR tradicí, kterou na začátku roku netrpělivě očekávají ve svých domovech mnozí z nás. Za naši školu se letos této čestné role ujali Tomáš, Ondra a Roman ze 6.A, kterým se na pomoc potřebným podařilo vybrat krásné finanční dary od roudnických spoluobčanů. Sbírka pokračuje až do 16. ledna a přispět se může i bezkontaktně:

Dobrý den,

včera odpoledne jsme sečetli obsah kasiček tříkrálové sbírky 2022 a jsme úplně nadšení - takový úžasný výsledek nikdo z nás nečekal. V našich 85 kasičkách jsme našli 301 066 Kč.

Překonali jsme náš rekord z roku 2020 - o 10 tis. Kč.

Měli jsme jednak stacionární kasičky na 23 různých místech a koledovalo se ve městě Roudnice n.L., Budyně n.O. a ve 14 obcích a na Řípu. Lidé byli milí, vstřícní a velice štědří. Máme radost, že tato akce již má své tradice a každoročně nám se do akce zapojují nejenom obce, ale i menší základní školy se svými žáky.

Jsme rádi, že jste se opět s vaší školou i letos do koledování zapojili, i když jenom v omezeném počtu, ale myslíme si, že to stálo zato.

V kasičce, se kterou koledovali Vaši žáci s paní Šenkovou bylo celkem 5 337 Kč. Děkujeme!!!

Chci poděkovat paní Šenkové i třem statečným koledníkům, kteří se do sbírky zapojili. Z jejich vyprávění jsme měli pocit, že je to velice bavilo a budou na to dlouho vzpomínat.

Předejte prosím info paní Šenkové a chlapcům, protože je zajímalo, kolik měli ve své kasičce.

Pokud byste měli zájem se zúčastnit i v dalším ročníku, budeme moc rádi.

Zůstávám s pozdravem a přáním hezkého dne a ještě jednou velké díky 😊.

Ing. Marcela Lysáčková
ředitelka, Charita Roudnice nad Labem