Projekt SMART Café vyvrcholil v České spořitelně.

12.12.2017

SMART Café je projektem žáků ZŠ Smart (Roudnice nad Labem), který připravovali během projektové výuky od září do prosince 2017. Na celé akci pracuje 15 dětí, z 3. až 5. třídy. Po dobu 8 týdnů (1,5hod / týdně) se děti seznamovaly se vším, co obnáší projektová příprava vlastního podnikatelského záměru - definice business plánu, porovnání konkurence, marketing, rozpočtové plánování, provoz kavárny a mnoho dalších dovedností.

Poprvé svůj projekt vyzkoušely od 1. - 8. prosince 2017 v rámci provozu nové školní kavárny SMART Café. Denně od 15:30 - 16:30 hod nabízely teplé nápoje i domácí zákusky. Zájem byl veliký a práce dětí byla perfektní! Své role braly profesionálně, zodpovědně a s velkou pílí se zdokonalovaly v péči o zákazníky, v přípravě nápojů i ve správě financí. Zkušební provoz tedy dopadl na jedničku!

Vyvrcholením celého projektu byla společná akce "SMART Café v České spořitelně". Děkujeme České spořitelně za možnost účastnit se jejich projektu "Abeceda peněz", v rámci kterého se akce konala. Děti tak měly jedinečnou možnost vyzkoušet si provoz kavárny veřejně a v plném provozu velké instituce.

Výtěžek z celé akce děti věnují na dobročinné účely dle jejich vlastního výběru.

FOTO ze SMART Café v České spořitelně: Jan Nechvíle