SMART Café aneb učíme se podnikat

14.10.2017

Kde se v bance berou peníze? Jak to vypadá uvnitř trezoru? A co se stane s mými penězi, poté co je uložím na pobočce? Odpovědi na tyto a další zvídavé otázky ze světa peněz a financí si do pobočky České spořitelny v Roudnici nad Labem přišly poslechnout děti ze ZŠ SMART. Speciální exkurzí, která se konala 13. října, zahájily společný projekt ABECEDA PENĚZ.

Jedná se o ucelený projekt finančního vzdělávání pro žáky 1. stupně ZŠ. Děti budou mít možnost nahlédnout do světa podnikání a peněz a interaktivní i hravou formou budou moci tento svět důkladně prozkoumat.

Hlavním cílem je seznámit se s hodnotou peněz, poznat rizika hospodaření a na reálném projektu si uvědomit, jaké to je sám si peníze vydělat.

Děti si jako svůj podnikatelský záměr vybraly jednodenní KAVÁRNU "SMART Café". Během celého projektu Česká Spořitelna poskytne rady a tipy důležité pro rozjezd vlastního podnikání, včetně základního kapitálu 3.000,- Kč. Ostatní přípravy a plánování, jak vydělat půjčené peníze, už bude na dětech samotných. Součástí je samozřejmě i příprava podnikatelského plánu, sestavení si týmu spolupracovníků a rozplánování jednotlivých projektových aktivit.

Zapojením se do programu chceme dětem poskytnout jedinečnou příležitost popřemýšlet o správě vlastních financí. Zároveň jim umožnit zdokonalit se v teamové a projektové práci. Projekt Abeceda peněz podporuje všechny klíčové kompetence podle RVP a rozvoj dovedností, jakými jsou např. práce v týmu, kreativita, strategické myšlení či řešení problému.

Jak děti dokáží půjčené peníze investovat? Bude kavárna opravdu otevřena? A podaří se jim vydělat dostatek peněz, aby mohly bance půjčku včas splatit? Přijďte se sami přesvědčit 11. prosince 2017, do České Spořitelny, Karlovo náměstí, Roudnice nad Labem.