Školní kolo celostátní soutěže v anglickém jazyce

14.02.2022

Základní škola SMAR uspořádala 9. a 10. 2. 2022 školní kolo celostátní soutěže v anglickém jazyce. Žáci se zapojili do kategorie žáků do 7. třídy a kategorie žáků 8.a 9. tříd základní školy. Vítězové se zúčastní okresního kole soutěže, které se koná 1. 3. 2022 v Litoměřicích. Ti, kteří se umístili na druhých a třetích místech, dostanou ocenění a certifikát na školním shromáždění.

Úkoly do školního kola jsme připravili podle úrovní mezinárodních Cambridgeských zkoušek v anglickém jazyce vhodných pro základní a střední školy. Jedná se o zkoušky Movers, Key for schools, Preliminary for schools a FCE for schools, na které se připravujeme v rámci hodin angličtiny od začátku školního roku. Děti úkoly zvládly velmi úspěšně, mnoho z nich dosáhlo na 90% a vítězové i na 100%. Výsledky jsou velkým úspěchem pro ně, ale i pro nás, jejich učitele angličtiny. Je vidět, že naše práce má smysl. Zároveň nás to motivuje paletu podobných akcí rozšiřovat a na březen chystáme soutěž spojenou s angličtinou i pro děti na 1. stupni.

Tým angličtinářů SMART