Shromáždění - místo kde sdílíme své úspěchy

22.02.2022

"Shromáždění" se na naší škole koná pravidelně každý měsíc. Jeho formát a průběh neustále vylepšujeme. Chceme, aby to byl prostor, kde si děti budou vzájemně sdílet své úspěchy a radosti. Čas, který si žáci sami řídí a využívají pro svá témata. S každým konáním předáváme více odpovědnosti na moderující třídy a o to víc nás těší, jak se děti dokáží lépe a efektivněji zhostit své role a odpovědnosti.

"Rádi bychom s Vámi sdíleli radost z dnešního školního shromáždění 2. stupně. Děti se na něj připravovaly několik hodin a postupně své prezentace tříbily a vylepšovaly. Byla to pro ně výzva, již přijmuly s větší či menší mírou zodpovědnosti. Celý týden čelily komentářům a poznámkám, které měly jejich prezentace posunout. Musely komunikovat a pracovat v týmu. Někteří měly za úkol domluvit prezentace jiných tříd, připravit plakátek anebo přehled školních akcí. V dnešním finiši zažily na vlastní kůži, když jejich parťák onemocní a musí se vymyslet plán B. I s tímto se vyrovnaly, vzájemně si pomohly a podpořily se.

22. 2. 2022 - shromáždění II. stupně

Školní shromáždění ve SMARTu má charakter oslavy a ohlédnutí za úspěchy předchozího období. Podílejí se na něm všechny třídy, z nichž jedna moderuje a zajišťuje příspěvky všech zúčastněných tříd.

I dnes bylo co oslavovat, například úspěchy v jazykové soutěži, povedené akce jednotlivých tříd a rozmanitá práce v předmětu Kultura a tvorba. Dozvěděli jsme se také o činnosti skupinky, která prochází mediačním výcvikem. A deváťáci nás seznámili s následujícím obdobím a tradicemi masopustu. V dalším období nás čeká mnoho zajímavých akcí výběrem cestovatelská přednáška Papue Nové Guiney, beseda se spisovatelkou, oblastní kolo soutěže v angličtině, mediační výcvik nebo matematický klokan."

za pedagogický sbor Ii. stupně - paní učitelka Vlasta