Účastníme se projektu Sportuj ve škole

01.10.2018

V letošním roce se naše škola bude účastnit projektu Sportuj ve škole. Projekt se vztahuje na odpolední sportovní kroužky Jóga pro děti, Sportovky a Sportovky (Míčové hry). U všech třech kroužků je z dotace hrazen lektor na 1x 60min / týdně.

O projektu

Lekce "Sportuj ve škole" probíhají jednu až tři hodiny týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol a jsou v rámci pobytu ve školní družině zdarma. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři, trenéři, aprobované učitelky 1. stupně ZŠ či družinářky, kteří si užívají práci s dětmi. Za svou práci získávají hrubou mzdu ve výši 300 Kč za lekci.

Projekt "Sportuj ve škole" navazuje na pokusné ověřování programu s názvem "Hodina pohybu navíc", které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Během druhého ročníku se do něj zapojilo na patnáct tisíc žáků z 343 škol celé České republiky. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem.