Odemykání dětského potenciálu

01.11.2017

Každé dítě se narodí jako originál - s řadou talentů a silných stránek. Ne vždy je však bohužel rozvíjíme a místo toho se zaměřujeme na stránky slabé či na eliminaci chyb. Důležité je pomoci dětem tyto talenty najít, podpořit jejich rozvoj a naučit se začít je efektivně využívat.

V pondělí, 30. října navštívil ZŠ Smart globální stratég, kouč a mentor Jan Mühlfeit. 20 dětí a jejich rodičů se zúčastnilo jeho celodenní přednášky "Odemykání dětského potenciálu".

Unikátní seminář pomáhá dětem i jejich rodičům pochopit, jaké jsou jejich individuální talenty, a odhaluje možnosti, jak je využívat. Pokud totiž dojde k propojení talentů s tím, co člověka baví, naplňuje, souzní s jeho hodnotami, v čem se chce a může zlepšovat, s největší pravděpodobností nalezne oblast, v níž bude úspěšný a ve které bude vynikat.

Akce byla bezpochyby velkým zážitkem jak pro děti, tak pro nás dospělé. Naše děti jsme poznali zase z trochu jiného úhlu a těšíme se, jak budeme jejich talenty nadále rozvíjet a podporovat.

O projektové výuce na ZŠ SMART:

Od letošního roku jsme na naší škole zahájili projektovou výuku. Děti si podle svých zájmů, schopností a talentu sami vybírají, jakého školního projektu se chtějí účastnit. Projekt trvá 8 týdnů a závěrem každý tým prezentuje spolužákům výsledky své práce.

Hlavní výhodou takové výuky je možnost rozvoje klíčových kompetencí dětí - především týmové spolupráce, komunikace, řešení problémů a učení se. Projekty propojují jednotlivé předměty a pomáhají tak dětem lépe se sžít s danými úkoly.