Noc s Andersenem

06.04.2020

Milé děti, minulý týden jsme pro Vás měli připravenou školní akci Noc s Andersenem. Je však výjimečná situace, nechodíme do školy a všichni jsme doma. Upravili jsme Vám proto aktivity tak, abyste si pohádky Hanse Christiana Andersena mohly užít alespoň doma.

Níže jsme Vám vybrali odkazy na nejkrásnější pohádky nejen ke čtení, ale i k poslechu a ke shlédnutí. Užijte si příjemné chvilky s příběhy H. Ch. Andersena a napište nám na náš školní Facebook, která pohádka se Vám líbila nejvíce.

Kdo to byl Hans Christian Andersen?

Hans Christian Andersen (2. dubna 1805 Odense - 4. srpna 1875) byl dánský spisovatel, proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů. Mnohé z jeho 156 pohádek se staly již klasikou (Princezna na hrášku, Ošklivé káčátko, Císařův slavík, Císařovy nové šaty, Statečný cínový vojáček, Křesadlo a Malá mořská víla). Psal ovšem i verše a romány, z nichž je dosud čtena autobiografie Pohádka mého života. Kromě světoznámých pohádek napsal také několik úspěšných románů, několik poměrně málo úspěšných básnických sbírek a divadelních her. Více na WIKI.

AKTIVITY: