Jazykový výlet do Anglie se vydařil

06.05.2019

V pátek 3. května jsme se vrátili z týdenního jazykového pobytu v anglickém Brightonu. Děti z páté a šesté třídy si výlet moc užily. Asi nejvíc je nadchlo bydlení v anglických rodinách, kde měly příležitost komunikovat a zažít alespoň trochu anglického způsobu života. Ranní jazykový kurz byl pro ně další možností, jak si trénovat své znalosti a komunikační dovednosti. A odpolední výlety nám zase odkryly nejen část historie země, ale i krásy okolní přírody.

Program, připravený a zajištěný CK Protravel byl opravdu nabitý:

• 1. den - RYE, BRIGHTON - Trajektem jsme přejeli do Velké Británie, Dover. Po vylodění jsme se zastavili v malebném městečku Rye. Poté jsme už přejeli do přímořského letoviska Brighton, kde jsme strávili celý den. Navštívili jsme známé zábavní molo Brighton Pier, vyjeli na "vyhlídkový let" na i360 věž a prohlédli si mořské akvárium Sea Life Centre. Až večer nás čekalo to, na co se děti těšily od samého ráno - seznámení se a ubytování v hostitelských rodinách.
  • 2. den - dopolední výuka, PEVENSEY CASTLE, BEACHY HEAD - Ráno jsme děti rozdělily do 3 skupin a čekala je 3 hodinová výuka a místními učiteli. Po škole jsme přejeli do Pevensey Castle. Zde jsme si prohlédli středověký hrad s římskými základy. Poté jsme přejeli k útesům Beachy Head. Procházka po skalních útesech, které padají do moře z výše 162m byla opravdovým zážitkem. Výlet jsme zakončili na oblázkové pláži Biring Gap, odkud jsme odjeli zpět do hostitelských rodin.
  • 3. den - dopolední výuka, PORTSMOUTH - po výuce angličtiny jsme vyrazili na výlet do přístavu Portsmouth, kde jsme navštívili vlajkovou loď admirála Nelsona HMS Victory a zajímavé muzeum Royal Naval Museum. Večer nás čekal opět v hostitelských rodinách.
  • 4. den - dopolední výuka, WEALD & DOWNLAND OPEN AIR MUSEUM - poslední výukový den jsme zakončili předáváním certifikátů. Poté jsme odjeli do skanzenu Wald & Downland Open Air Museum, kde jsme si mohli prohlédnout více než 50 venkovských budov z doby od 13.-19. století. V podvečer jsme přejeli opět do Brightonu a zpět do hostitelských rodin.
  • 5. den - LONDÝN - ráno se děti rozloučily se svými hostitelskými rodinami a vyjeli jsme směrem do Londýna. Program jsme měli rozdělený na 2 části. První skupinka jela do divadla Globe a druhou čekalo vyhlídkové kolo London Eye. Poté jsme se prošli kolem Buckinghamského paláce, na Trafalgar Square a rozchod měly děti kolem Covent Garden. Odtud jsme došli na loď, která nás dovezla až k autobusu. Plavba lodí byla posledním velkým zážitkem, protože z paluby jsme mohli vidět další známá místa jako Tate Modern, muzeum HMS Belfast, St.Paul´s Cathedral, Tower Bridge atd.
  • 6. den - návrat do ČR