FakeSCAPE - útěk ze světa dezinformací

21.05.2021

Již po několikáté jsme měli možnost si s dětmi nejen zahrát únikovou hru FakceSCAPE, ale jim velmi zajímavou formou znovu vysvětlit, co to jsou dezinformace, fake news, hoaxy a mnoho dalšího, co je v mediálním světě čeká.

Dokážeme uniknout dezinformacím?

To jsme si dnes vyzkoušeli s 5.A na 4 otázkách, kde musely děti zjistit, zda se jedná o informaci nebo dezinformaci.

FakeScape: "Všechno, co je na internetu, není nutně pravda. Pomocí her rozvíjíme u žáků a studentů jednotlivé kompetence mediální gramotnosti - kritické myšlení a ověřování informací. Absolventi našich workshopů si uvědomují mediální nástrahy, které na ně (nejen) v online prostředí číhají. Zároveň učitelům poskytujeme jednoduchou pomůcku pro zatraktivnění výuky mediální výchovy. To vše lákavou a zábavnou formou."

Učíme hrou o mediální gramotnosti a kritickém myšlení

www.fakescape.cz

Tento projekt byl realizován díky podpoře O2 Chytrá škola.