Exkurze v České televizi

01.03.2019

1. března jsme se vydali s 1. - 3. třídou na exkurzi do České televize. Děti se těšily, jak objeví magické zákulisí vzniku televizních pořadů, doufaly, že potkají své oblíbené postavičky a uvidí, jak se natáčí známé dětské pořady.

Ještě před začátkem celého programu jsme mohli v areálu Kavčích hor shlédnout interaktivní výstavu STARDANCE. Tento pořad děti znají velmi dobře a tak s nadšením uvítaly možnost, vyzkoušet si taneční kostýmy, hlasovat spolu se Zdeňkem Chlopčíkem, zatančit si na známé melodie a vůbec si připomenout atmosféru soutěže.

Na začátku exkurze jsme si nejdříve poslechli, jak vlastně Televize funguje. Kdo v ní pracuje, co všechno se zde natáčí a co si budeme moci v průběhu odpoledne vyzkoušet. Poté jsme se vydali na obchůzku jednotlivých studií, dílen, kanceláří, zákulisí a dalších tajných místností, které se v budově ČT ukrývají.

Asi největším zážitkem byla pro děti možnost vyzkoušet si jaké to je stát za kamerou, číst zprávy ze čtecího zařízení a vidět se na obrazovce v přímém přenose.

Děkujeme České televizi za možnost nahlédnout pod pokličku pohádkám a dalším oblíbeným televizním pořadům!