EDISONi - zahraniční stážisté

09.09.2019

Naše škola se letos poprvé zúčastnila projektu EDISON, kdy jsme měli možnost po dobu jednoho týdne hostit 2 zahraniční vysokoškolské studentky - z Maroka a Gruzie - které se aktivně zapojily do výuky a zároveň představily našim studentům svojí zemi, kulturu, zvyky a tradice. Projekt byl zajímavý nejen díky multikulturnímu obohacení nás všech, ale zároveň i velkou příležitostí pro děti opět použít angličtinu v praxi.

Děkujeme Podřipské škole za možnost sdílet s námi tento projekt a MAP Roudnicko za realizaci!

O PROJEKTU

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

VIZE

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

JAK PROJEKT PROBÍHÁ

Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy 1 týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.