Dotace na vzdělávání pedagogů

31.01.2019

Již druhým rokem se nám daří úspěšně žádat o dotaci od Ústecké komunitní nadace, v rámci jejich vzdělávacího fondu Heureka. Jejich hlavním cílem je přispívat ke vzdělávání učitelů základních a středních škol na Ústecku a Litoměřicku, tak aby své nabyté znalosti a zkušenosti využívali ve prospěch zkvalitnění a zatraktivnění výuky daných předmětů a podnítili tak zájem žáků a studentů o další studium. Vzdělávacíh fond HEURÉKA byl založen MUDr. Evou Lohniskou v roce 2015.

V rámci 3. otevřeného grantového (2018) kola Vzdělávacího fondu HEURÉKA získala naše škola podporu pro vzdělávací kurz:

• Klára Koubská (4 490 Kč)
    Kurz Historie - České dějiny, s podtitulem Proč jsme tam, kde jsme, jež se zabývá především příčinami a dopady historických událostí. (www.educatiorepublic.cz)
  • Základní škola SMART (8 000 Kč)
    Workshop pro pedagogický sbor s cílem společně nastavit vzdělávací plány, vymyslet jak obohatit výuku o praktické ukázky a pokusit se o lepší propojení teorie s praxí.

V rámci 4. otevřeného grantového (2019) kola Vzdělávacího fondu HEURÉKA získala naše škola podporu pro vzdělávací kurz:

• Jana Vobecká (5 000 Kč)
    Základní škola SMARTŠkolení pro speciální pedagogy v oblastech reedukace a práce s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami.
  • Základní škola SMART (10 000 Kč)
    Celodenní školení 12 učitelů pedagogického sboru v oblastech práce v týmu, time managementu, motivace atp.