Dotace MONDI Enviro 2019

23.09.2019

V letošním školním roce 2019/2020 jsme otevřeli další třídu, tzn. do školy nastoupilo dalších 15 dětí. Z tohoto důvodu jsme rozdělili družinu do 3 skupin (1.a 3. třída / 2. a 4. třída / 5. - 7. třída). Pro starší děti jsme chtěli vytvořit relaxační prostor - zónu, kde budou moci odpočívat, doplňovat si nedokončené učivo, diskutovat, připravovat se na projekty, studovat.

Díky dotaci z projektu ENVIRO 2019 jsem prostor vybavili zobrazovací technikou (projektor), která slouží nejen k pouštění dokumentů, ale i k různým prezentacím, týmové práci nebo jen jako ilustrace k projektům, na kterých děti právě pracují. Pořízení projektoru velmi usnadňuje dětem a učitelům/vychovatelkám vzájemnou spolupráci.

Dále jsme prostor vybavili kobercem a válecími pytli, které slouží pro relaxaci. Vychovatelka získala pracovní místo, díky kterému může děti nejen hlídat, ale i se s nimi zapojit do většiny aktivit. Nezbytné bylo i pořídit úložné prostory, jelikož postupně zónu vybavujeme nejen pomůckami, ale i knihami, atd.

Prostor jsme našli i pro "čtecí koutek", kde mohou děti v klidu číst, studovat nebo si jen tak hledat inspiraci v knihách či časopisech.

Děkujeme společnosti MONDI za možnost, zlepšit vzdělávací a relaxační prostředí v naší škole.