Certifikovaní vrstevničtí mediátoři

Mgr. Michaela Kopalová představuje projekt Vrstevnické mediace v Roudnické TV

V průběhu letošního školního roku na naší škole, pod vedením zapsané mediátorky Mgr. Michaely Kopalové a pod záštitou Centra D8, probíhalo školení vybraných dětí na budoucí vrstevnické mediátory.

Projektu se zúčastnili žáci 4. - 8. třídy, kteří se pravidelně s Míšou setkávali a prošli s ní 4 denním školením, které bylo zaměřeno primárně na řešení konfliktů v kolektivu, udržování pozitivní atmosféry mezi dětmi, moderování pozitivní komunikace spolužáků atd.

Protože se na škole vrstevnickému učení (tzv Buddies aktivitám) věnujeme pravidelně, byla pro nás účast v tomto projektu jasnou volbou. Jsme moc rádi, že od příštího roku, objeví-li se v kolektivu nějaký problém, budou se moci děti obracet na své mediátory, kteří jim s danou situací odborně pomohou.