O ŠKOLE

Škola SMART je školskou právnickou osobou zapsanou do rejstříku škol MŠMT. Nabízíme základní vzdělání v 1. až 9. postupném ročníku. V jednotlivých ročnících otevíráme vždy jednu třídu s max. kapacitou 15 dětí. Naši učitelé jsou lidé s odpovídajícím vzděláním a zkušenostmi, kteří vnímají práci pedagoga jako průvodce světem poznání; jsou trpěliví, optimističtí, spokojení sami se sebou a tolerantní k odlišnému názoru druhých lidí.

Školní vzdělávací program pod názvem Otevřená škola naplňuje požadavky na vzdělávání stanovené Rámcovým vzdělávacím programem pro základní školy.

Čím je SMART výjimečný?

1. malý třídní kolektiv do 15 žáků

2. kvalitní pedagogové - přátelští, odpovědní, odborně zdatní, nadšení, tolerantní

3. důraz na mezilidské vztahy a rozvoj osobnosti

4. nadstandardní vztahy rodičů a školy

5. výchova ke zdraví, ochraně životního prostředí a prevenci asociálního chování

6. estetické a tvořivé prostředí

7. slovní hodnocení

8. individuální výukové plány pro žáky

9. velký prostor pro sportovní aktivity a pohyb

10. výuka angličtiny od 1. ročníku, ve vyšších třídách bilingvní vzdělávání

11. počítačová gramotnost od 2. ročníku

12. převaha praxe nad teorií

13. moderní výukové metody (komunikace, Hejného matematika, projektová výuka, rétorika)

Historie školy

Hlavním motivem založit školu SMART bylo vzdělávat děti v prostředí, které rozvíjí jejich přirozený talent a upřednostňuje individualitu před uniformitou.

Na základě společné diskuze zakladatelek školy (Mgr. Kláry Koubské a BcA. Evy Synkové) a rodičů dětí v pilotním ročníku byly formulovány následující hlavní cíle školy SMART:

• vytvoření bezpečného prostředí malého školního kolektivu s přátelskými vztahy
  • bilingvní výuka, která respektuje jazykovou vybavenost dětí a jejich předpoklady pro učení se jazykům
  • svoboda projevu, respekt k přirozené zvídavosti - děti jsou od narození naprogramovány k tomu, aby se chtěly učit a dozvídat nové věci.
  • rodina a škola jsou úzce propojeny - nejedná se o dva odlišné světy, mezi kterými dítě osciluje.

Ve školním roce 2014/15 do první třídy nastoupilo 8 prvňáčků. Tato třída oficiálně fungovala v domácím vzdělávání, ale děti se vzdělávaly společně ve škole se svou třídní učitelkou. Zakladatelky školy mezitím vyřizovaly všechna potřebná povolení a organizovaly budoucí samostatnou činnost školy.

Školní rok 2015/16 zahájila základní škola SMART již s licencí MŠMT, zápisem do rejstříku škol a školských zařízení MŠMT a 1.-3. postupným ročníkem se 25 žáky. Škola plní školní vzdělávací program nazvaný Otevřená škola.

Od září 2016 máme již 4 třídy a 40 žáčků :-).

V březnu 2017 jsme zřídili transparentní sponzorský fond. Finanční prostředky získané od dárců, sponzorů či rodičů budou určeny pro mimořádné výdaje školy.