PROJEKTOVÉ DNY

Od září letošního roku jsme ve škole zahájili projektovou výuku. Ta probíhá každý pátek od 10:30 - 12:00 hod. Žáci od 2. třídy si vyberou téma, které je nejvíce oslovilo. Po dobu 8 týdnů pak se svým týmem pracují na činnostech, které projekt nabízí. Devátá hodina bude věnována prezentaci výsledků všech týmů. Během práce dbáme na to, aby se děti seznámily s co nejrůznějšími aktivitami, které jdou napříč předměty i činnostmi.

Projektový blok I. (15. 9. - 20. 12. 2017)

• Kavárna Smart Café

Tento projekt je připraven v rámci spolupráce s Českou Spořitelnou v Roudnici nad Labem. Dětem umožní aktivně nahlédnout do světa podnikání a peněz. Hlavním cílem je seznámit se s hodnotou peněz, poznat rizika hospodaření a na reálném projektu si uvědomit, jaké to je sám si peníze vydělat. Česká Spořitelna mladým podnikatelům poskytne rady a tipy důležité pro rozjezd vlastního podnikání, včetně základního kapitálu 3.000,- Kč. Ostatní přípravy a plánování, jak vydělat půjčené peníze, už bude na dětech samotných. Součástí je samozřejmě i příprava podnikatelského plánu, sestavení si týmu spolupracovníků a rozplánování jednotlivých projektových aktivit. Jak se dětem celý záměr podaří se můžete přesvědčit 11. prosince 2017, v České Spořitelně, Karlovo náměstí, Roudnice n/L. Zde pro Vás bude otevřena jednodenní kavárna s lahodnou, předvánoční nabídkou nápojů a dalších dobrot.

• Cesta kolem světa za 80 dní

Projekt je inspirován knihou Julese Verna "Cesta kolem světa za 80 dní". Společně mapujeme cestu hlavního hrdiny Philease Fogga kolem světa, kterou uskutečnil kvůli sázce s kamarády. S dětmi zakreslujeme do mapy trasu, kterou jede či pluje, o každém státu si říkáme důležité a zajímavé informace. Současně si vyprávíme (či pouštíme na TV) o dobrodružstvích, která pan Fogg na cestě zažívá. V hodinách děti dostávají různé úkoly, které se tematicky týkají cesty: vyhledávají vlajky, zajímavosti o státech, sami si zkoušejí vyhledat vlastní cestu dnešními dopravními prostředky na různá místa, mluvíme o posunu času i časových pásmech. V hodinách také procvičujeme angličtinu, protože některé úkoly jsou právě v angličtině.

• Deskové a logické hry

V rámci projektu si zahrajeme různé logické, společenské i postřehové hry jako je RUMIO, SCRABLLE, ACTIVITY, DOBBLE, SÁZKY A DOSTIHY, různé druhy KVARTET i PEXES, PIŠKVORKY apod. Dále nás čekají SMART GAMES a matematická hra ABAKU. Seznámíme se s pravidly těchto her, užijeme si zábavu a ještě se přitom mnohému naučíme. Cílem projektu bude vymyslet vlastní hru nebo uspořádat ve škole turnaj v některé z uvedených či jiných her.

• Ovoce 100x jinak

Cílem tohoto projektu je, ukázat dětem nejrůznější způsoby a možnosti, jak zpracovávat a uchovávat ovoce. Proto zde budeme loupat, krájet, mixovat, sušit, nakládat i vařit. Každou ovocnou svačinku, kterou vyrobíme, také hned ochutnáme :-). V plánu máme přípravu přesnídávky, výrobu marmelády, kandované i sušené ovoce a další pestré nápady. Důležité pro nás je, aby děti získaly vlastní zkušenost, kterou pak mohou dále uplatňovat i mimo školu. Během celého procesu si děti zároveň rozvíjí jemnou motoriku - při krájení, míchání, nalévání do sklenic a další nezbytné schopnosti z každodenního života. Průvodcem v tomto projektu nám je hra KOZEL OVOZEL, kde se dozvídáme hravou zábavnou formou informace.

kavárna Smart Café
Deskovky