ODPOLEDNÍ KROUŽKY

Kroužky pro školní rok 2017 / 2018

* * *   začínáme 2. 10. 2017   * * *

Kroužky se konají od pondělka do čtvrtka a probíhají v odpoledních hodinách v budově školy. Vedeny jsou většinou našimi pedagogy, ve vybraných případech spolupracujeme s externími lektory.

KERAMIKA

V tomto velmi oblíbeném kroužku se děti naučí pracovat s hlínou, tvořit pěkné a netradiční výrobky a seznámí se s modelářskými technikami. Kroužek keramiky nejenže rozvíjí jemnou motoriku a manuální zručnost, ale díky souhře rukou a myšlení dochází ke zlepšení mozkových funkcí a zapojení obou hemisfér.

Kdy: pondělí (14:00 - 15:00 / 15:00 - 16:00)

Lektor: Zdeňka Davidová

Kapacita: max. 10 dětí (ostatní zájemci se budou moci přihlásit na kroužek od 1/2018

Cena za materiál: 1.000,- Kč / dítě / pololetí

HUDEBNÍ NAUKA

Kroužek je určen dětem, které hrají na hudební nástroj a potřebují odpovídající znalosti z hudební nauky. Na základě práce v kroužku by měly zvládnout bez problémů požadavky ZUŠ na ročníkové znalosti z hudební nauky.

SBOR

Pěvecký sbor dětí pod vedením zkušeného hudebníka. Mají-li děti o tento kroužek zájem, mohou se přihlásit, avšak lektor bude dělat talentové zkoušky!

Kroužek je vhodný pro děti studující na ZUŠ.

Kdy:

• NAUKA (úterý 14:30 - 15:15)
  • SBOR (úterý 15:15 - 16:15)

Lektor: Ivan Šimáček

JÓGA

Relaxační a zdravotní cvičení pro zdravá záda a pozitivní mysl.

Děti se hravou a veselou formou učí základní pozici, cvičení je doprovázeno básničkami a povídáním o smyslu cvičení.

Kdy: úterý (15:00 - 15:45)

Lektorka: Jana Vobecká

Kapacita: max. 10 dětí

KUTĚNÍ NEJEN PRO KLUKY

V kroužku se děti učí rozeznávat materiály a jejich vlastnosti. Poznávají jednotlivé druhy nářadí a učí se s nimi pracovat. Naučí se připravit projekt, pracovat na něm a dokončit ho.

Kdy: úterý (16:30 - 17:30)

Lektoři: spolek tatínků školy

Kapacita: 10 dětí

SPORTOVNÍ HRY

Všestranně zaměřený kroužek vedený zkušeným sportovním trenérem, jehož cílem je naučit děti základní pohybové obratnosti, tedy zvládnout kotrmelec, stojku, vyšplhat na laně, správně běhat, atd.

Nebudou chybět ani míčové hry a základy atletických disciplín.

Kroužek bude probíhat v zimě v tělocvičně, v létě na stadionu u kina.

Kdy: středa (15:00 - 16:30)

Lektor: Pavel Folk, Klára Havránková

Kapacita: 40 dětí

KRAV MAGA

Určena pouze pro děti z 1.-2. třídy.

Krav Maga je nejúčinnější systém sebeobrany, který si klade za cíl naučit se bránit všechny, bez ohledu na věk a fyzickou kondici. Pro děti a mladistvé je Krav Maga velice užitečným nástrojem ke zvýšení bezpečnosti. Kroužek je přizpůsoben potřebám dětí, aby byl zábavný a zároveň přínosný.

Kdy: středa (16:00 - 16:50)

Lektor: p. Lebduška

Kapacita: max. 14 dětí

Cena: 2.000,- Kč / dítě / pololetí

Místo: malá tělocvična, Neklanova 1809 (Little Monkeys)

TANEČNÍ KROUŽEK

Pro všechny děti, které baví tancování, pohyb a hudba.

Náplní kroužku je taneční průprava, jednoduché taneční sestavy a pohybové hry pod vedením zkušené taneční lektorky.

Kdy: čtvrtek (15:00 - 15:45)

Lektorka: Markéta Kuruczová

Místo: malá tělocvična, Neklanova 1809 (Little Monkeys)

VAŘENÍ

V kroužku se děti naučí připravovat chutné pokrmy studené i teplé kuchyně. Děti se během přípravy jídel seznámí s etiketou stolování, hygienickými zásadami a pravidly zdravé výživy.Všechny dobroty, které děti uvaří, si sní nebo odnesou domů. Kroužek je určen dětem, které vaření baví.

Kdy: čtvrtek (15:00 - 16:00)

Lektor: Jiřina Šindelářová

Kapacita: max. 8 dětí